سرعت اینترنت خود را تنها با چند کلیک افزایش دهید

سرعت اینترنت خود را تنها با چند کلیک افزایش دهید

1398/03/11

امروزه وب گردی یکی از کار های روزمره افراد است. اکثر افراد در طول روز برای انجام کار های روزانه خود باید از وب استفاده نمایند. یکی از مهم ترین عواملی که تعیین می کند که افراد از وب گردی خود راضی باشن و یا خیر سرعت اینترنت می باشد که حتی گاهی افراد را از وب گردی منصرف می کند. در این ممقاله چندین ترفند را بیان می کنیم که می توانید به واسطه آن ها سرعت اینترنت خود را افزایش دهید.

سرعت اینترنت خود را تنها با چند کلیک افزایش دهید

امروزه وب گردی یکی از کار های روزمره افراد است. اکثر افراد در طول روز برای انجام کار های روزانه خود باید از وب استفاده نمایند. یکی از مهم ترین عواملی که تعیین می کند که افراد از وب گردی خود راضی باشن و یا خیر  سرعت اینترنت می باشد که حتی گاهی افراد را از وب گردی منصرف می کند. در این ممقاله چندین ترفند را بیان می کنیم که می توانید به واسطه آن ها سرعت اینترنت خود را افزایش دهید.

جالب است که بدانید شرکت مایکروسافت بیش از 20 درصد پهنای باند اینترنت کاربر را به طور پیش فرض به کار هایی مانند به روز رسانی ویندوز اختصاص می دهد. در صورتی که شما یکی از کاربران ویندوز هستید می توانید این 20 درصد پهنای باند خود را بازیابی کنید تا سرعت اینترنت شما افزایش یابد. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا منوی RUN سیستم را بازکنید و سپس در پنجره RUN عبارت gpedit.msc را تایپ کنید تا پنجره ویرایش پالیسی های ویندوز باز شود.
  • حال در پنجره باز شده مسیر زیر را دنبال کنید:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates

  • حال گزینه NetWork را انتخاب نمایید سپس به روی گزینه QOS Packet Scheduler کلیک نمایید.
  • در این قسمت گزینه Limit Reservable Bandwidth را انتخاب نمایید.
  • در پنجره ای که باز  می شود عبارت Not Configured را به معنی پیکربندی نشده مشاهده می کنید. اما حقیقت ماجرا این است که در اینجا تب Explain به صورت پیش فرض 20 درصد پهنای باند را در اختیار اعمال ویندوزی قرار داده است.
  • حال برای بازگرداندن این حجم از دست رفته از پهنای باند خود، ابتدا گزینه Reservable Bandwidth را در حالت غیر فعال قرار دهید سپس مقدار مربوط به این گزینه را صفر کنید. این عمل سبب می شود که ویندوز به صورت خودکار پهنای باندی را رزرو نکند.

حال شما می توانید از تمامی پهنای باند اینترنت خود استفاده کنید و با سرعت بیشتری به وب گردی بپردازید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید