مشکلات مرورگر  Google Chrome و راه حل آن

مشکلات مرورگر Google Chrome و راه حل آن

1398/02/03

امروزه مرورگر کروم به عنوان یکی از مرورگر های محبوب محسوب می شود و مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد. اگرچه میزان استفاده کاربران از این مرورگر افزایش یافته است اما در این میان کاربران در حین کار با این مرورگر با مشکلات زیادی مواجه می شوند. در این مقاله می خواهیم مشکلات رایجی که درحین کار با مرورگر Google Chrome رخ می دهد و راه حل این مشکلات را بیان کنیم.

مشکلات مرورگر  Google Chrome و راه حل آن

امروزه مرورگر کروم به عنوان یکی از مرورگر های محبوب محسوب می شود و مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد. اگرچه میزان استفاده کاربران از این مرورگر افزایش یافته است اما در این میان کاربران در حین کار با این مرورگر با مشکلات زیادی مواجه می شوند. در این مقاله می خواهیم مشکلات رایجی که درحین کار با مرورگر  Google Chrome رخ می دهد و راه حل این مشکلات را بیان کنیم.

  1. متوقف شدن تب یا پنجره

گاهی اوقات در حین کار با مرورگر کروم مشاهده اتفاقی ناگوار می شویم که یک تب و یا حتی پنجره به طور ناگهانی متوقف می شود. در چنین شرایطی اگر نیاز دارید به صورت مجدد تب خود را باز کنید ابتدا کلید  Shift + Esc را فشار دهید. پنجره جدیدی که برای شما باز می شود پنجره Chrome Task Manager نام دارد. در این قسمت می توانید تمامی تب های باز شده را مشاهده نمایید اگر نیاز دارید تا تب مورد نظر خود را ببندید کافی است تا به روی اون کلیک کرده و گزینه End Process را انتخاب نمایید.

  1. ابزار Clean-Up مرورگر کروم

در بعضی مواقع ممکن است که مرورگر کروم به روی سیستم شما باز نشود و یا اینکه صفحات اینترنتی را لود نکند. معمولا این مشکل زمانی پیش می آید که یک نرم افزار مخرب به روی سیستم شما وجود داشته باشد. در چنین شرایطی چندین راه را می توان برای رفع مشکل امتحان کرد که اولین آن، استفاده از ابزار Clean-Up مرورگر کروم می باشد. این ابزار می تواند نرم افزار هایی که با مرورگر کروم سازگاری ندارند را تشخیص و حذف کند اما این ابزار تنها برای کاربران ویندوز قابل استفاده است. اگر از کاربران مک هستید گوگل به شما ابزار MalwareBytes را پیشنهاد می کند. توجه کنید که هیچ کدام این ابزار ها جای گزینی برای برنامه های آنتی ویروس نیستند و نمی توانند تمامی بد افزار های سیسیتم شما را استخراج کنند.

اگر با استفاده از بزار ذکر شده بالا نتوانستید که مشکل مرورگر خود را برطرف سازید راه دیگر این است که تنظیمات مرورگر خود را ریست کنید. برای انجام این کار ابتدا به روی Chrome menu کلیک کنید و سپس Settings را انتخاب کنید. حال گزینه Show advanced settings  را انتخاب کرده و از قسمت Reset Settings گزینه ریست را انتخاب نمایید. در این حالت تمامی تنظیمات مرورگر شما به حالت اولیه اش باز می گردد.

اگر هم چنان مرورگر شما با مشکل مواجه است، به عنوان آخرین راه می توانید از system file ها استفاده نمایید. system file ها ابزار های موجود در سیستم عامل هستند که به طور خودکار می توانند مشکل را برطرف نمایند. این ویژگی را می توانید با استفاده از Command Prompt فعال و استفاده نمایید. برای فعال سازی، ابتدا به روی استارت راست کلیک کنید و سپس Command Prompt را به عنوان ادمین سیستم انتخاب کرده و سپس عبارت SFC.EXE /SCANNOW را تایپ کنید. ممکن است که اسکن کامپیوتر  مقداری طول بکشد سپس علاوه بر دریافت پیغام اتمام کار، می توانید نتیجه اسکن راهم مشاهده نمایید.

  1. غیر فعال شدن برخی ویژگی ها

احتمالا تا کنون در هنگام استفاده از مرورگر کروم با پیغام Your profile could not be opened correctly مواجه شده اید. این پیغام در زمان هایی نمایش داده می شود که ممکن است برخی از ویژگی ها غیر فعال شوند. راه حل این مشکل ساده است. تنها باید یک بار پروفایل کاربری خود را حذف کنید و مجددا وارد حساب کاربری خود شوید. برای انجام این کار به تب منوی مرورگر رفته سپس تنظیمات را انتخاب کنید و بعد به روی Sign In کلیک کنید. حال گزینه Disconnect Your Google Account را انتخاب کنید در صفحه نمایشی که برای شما باز می شود بررسی کنید که حتما گزینه "Also clear your history, bookmarks, settings, and other Chrome data stored on this device ?" را تیک زده باشید سپس اوکی کنید. حال مرورگر خود را یک بار ببندید و سپس مجددا به حسابتان وارد شوید اگر Chrome Sync فعال باشد تمامی اطلاعات قبلی شما مجددا لود می شود.

  1. کند شدن سرعت کروم

همان طور که می دانید شهرت و محبوبیت مرورگر گوگل کروم به علت حجم پایین آن و نیز سرعت بالای مرورگر می باشد. اما این مرورگر قابلیت افزونه های جانبی را در اختبار کاربران خود قرار داده که بسیار هم کاربردی است. اگر با کندی سرعت مرورگر خود مواجه شدید علت آن می تواند مشکل در افزونه های داخلی باشد زیرا گوگل به روی این افزونه ها نمی تواند نظارتی داشته باشد. بهتر است برای حل این مشکل افزونه های داخلی که استفاده زیادی برای شما ندارند را حذف کنید. این کار سبب می شود که حافظه بیهوده هدر نشود. اگر با این اقدام هم چنان مشکلتان حل نشد بهتر است که تمامی امکانات را ابتدا غیر فعال کنید و بعد به ترتیب یکی یکی ویژگی ها را فعال نمایید.

اگر هم چنان با کندی سرعت مرورگرتان رو به رو هستید یک راه دیگر که راه ساده ای محسوب نمی شود، ویرایش Flag ها می باشد. Flag ها در واقع تنظیمات آزمایشی است که گوگل به روی مرورگر قرار داده است پس بنابراین ویرایش این فایل ها باید با اطلاعات و دقت انجام شود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر خود را بنویسید