به سرقت رفتن اطلاعات بیش از 7 میلیون گیمر آنلاین!

حمله سایبری به یکی از پلتفرم های بازی آنلاین


اخبار فناوری

با توجه به اینکه رشد و استفاده از اینترنت در بین افراد بسیار گسترش یافته است، از طرفی حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران نیز از موضوعات و بحث های بسیار مهم شمرده می شود و از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار می باشد.

با اینکه افراد متخصص در زمینه امنیت سایبری فعال در شرکت ها و وب سایت‌های مختلف، همواره  به دنبال راهکارهایی برای افزایش امنیت سایبری درگاههای مورد استفاده خود و ایمن‌سازی پلت‌فرم‌های خود هستند اما با این حال باز هم هر روزه گزارش های متعددی از تمامی نقاط جهان در باره ی سرقت و هک اطلاعات شخصی کاربران به گوش می رسد. معمولا این اتفاقات به علت وجود ضعف های امنیتی موجود در بستر های مربوطه از جمله وب سایت ها، شبکه های اجنتماعی، اپلیکیشن های مختلف و ... می باشد که مورد سوء استفاده هکر ها قرار گرفته و اطلاعات کاربران فرآوانی به سرقت می رود.

به تازگی یکی از معروف‌ترین وب سایت و پلتفرم های بازی‌های رایانه‌ای آنلاین، که بازی Town of Salemرا برای اعضایش ارائه می‌دهد، و دارای کاربران بسیاری از تمام نقاط جهان می باشد و روزانه میزان بالغ بر هشت میلیون نفر کاربر آنلاین دارد، اخیرا تایید و اعلام کرده است که در تاریخ 28 سپتامبر 2018 اطلاعات 7.6 میلیون نفر از کاربران و اعضای فعال در این پلتفرم طی یک حمله سایبری به سرقت رفته است.
این اطلاعات، در واقع اطلاعات هر یک از حساب کاربران بوده که با آن اکانت خود را ساخته و از این طریق به اکانت خود دسترسی دشاته اند.  از جمله این اطلاعات می توان به  آدرس پست الکترونیک جیمیل ، هات‌میل و یاهو، تاریخ تولد، شماره تماس، نام کاربری و گذرواژه در کنار سایر داده‌های هویتی و ... اشاره کرد. هدف هکر ها از هک اطلاعات کاربران می تواند موضوعات مختلفی باشد بنارباین اطلاعات به سرقت رفته کاربران می تواند توسط هکر ها مورد سوء استفاده های مختلف قرار بگیرد.